НОРМА - Вибори - 2015. Допомога грамадянам реалізувати особисте право на участь у виборчому процесі
 
Вибори - 2015. Допомога грамадянам реалізувати особисте право на участь у виборчому процесі
admin
25 жовтня 2015 року відбудуться місцеві вибори. Основною проблемою організації та проведення виборів залишаєтся питання щодо повноти та достовірності відомостей у списках виборців. Згідно ст. 70 Конституції України, право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Не мають права голосу громадяни, яких судом визнано недієздатними.

Для переконання щодо включення Вас до виборчих списків та правильності внесення персональних даних, слід звернутися до міського відділу Держреєстру виборців. Кожен виборець може це зробити на виборчій дільниці, куди передаються списки виборців, або за допомогою мережі Інтернет: для цього потрібно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) та скористатися програмним ресурсом "Особистий кабінет виборця".

Виборець, не отримавши запрошення на вибори, або після ознайомлення з цим запрошенням чи попереднім списком виборців помітив неточності щодо себе або інших осіб, або не виявив себе чи інших осіб у списку виборців, має право звернутися до міського відділу ведення Державного реєстру виборців, що розташований за адресою: м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 314, тел.(0512)25-92-16, 25-90-03, 067-515-52-42

(Відділ ведення ДРВ адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради, режим роботи з 08:30-17:00, перерва 12:30-13:00) з заявою про включення або виключення зі списку виборців до 19 жовтня 2015 року (понеділок) включно.

У разі порушення законодавче закріпленого права особи на участь у виборчому процесі - громадяни мають змогу звернутись за захистом вказаного права до суду.

Згідно ст. 173 КАСУ право звернення з адміністративним позовом до суду щодо уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе або іншої особи, має кожен виборець. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до суду у двох примірниках виключно в письмовій формі без сплати судового збору. Позовна заява може бути подана не пізніше як за два дні до дня голосування, а саме до 22 жовтня 2015 року (четвер) включно. Позовні заяви, які надійшли до суду після закінчення зазначеного строку, передбаченого законодавством, суд залишає без розгляду.
Згідно порядку розгляду адміністративних справ щодо уточнення списку виборців розглядаються у дводенний термін після надходження позовної заяви до суду, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування. Якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування - невідкладно. Днем подання позовної заяви є виключно день її надходження до суду. Постанови щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно. За наявності підстав, суд виносить постанову, яку слід негайно передати до дільничної виборчої комісії або органу ведення Державного реєстру виборців.

Кожен виборець має право оскаржити рішення, дії чи бездіяльность виборчих комісій, їх членів, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені ч.3,4 ст. 172 КАС (ч.5 ст.172 КАС). Для цього потрібно звернутись до суду з відповіною скаргою.

Позовна заява що до дій чи бездіяльності засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, працівників ЗМІ, що порушують законодавство про вибори та референдум, подається до суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Робота Корабельного районного суду м. Миколаєва під час виборчого процесу буде організована таким чином, щоб максимально забезпечити якісний захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав учасників виборчого процесу в розумні строки шляхом неухильного дотримання норм чинного законодавства України.


Н.О. Тягушева, В.о. керівника апарату Корабельного районного суду м. Миколаєва

[ 21-10-2015 ]

Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow

Запомнить

партнеры...


меню...
Новости
Калейдоскоп
Киноафиша
Гороскоп
Объявления
Кроссворды
Телепрограмма
Последние коментарии новостей...
· 1: игорь
· 2: гарик
· 3: юрий
· 4: Тамара
Новостные разделы...
· гос.службы
· разное
Опросы...
Какой рассказ вам больше понравился

КАМЕНЬ ПРЕТКНОВЕНИЯ
"Давным-давно"
БЫВШАЯ СОЛИСТКА ЧЕБОКСАРОВА
Любить замужнюю
Кружево
ИНТУИЦИЯ - ПРОРЫВ В ПАРАЛЛЕЛЬНЫЙ МИР!
АВАНТЮРИСТКА
НАЙТИ И ОБЕЗВРЕДИТЬ
НЕ ПРОСИ ВЕЧНОЙ ЛЮБВИ
Новогодняя история
Ax, кабы на цветы - да не морозы...(Ольга Карагач)
Испытание верностью
Забытый плен, или роман с тенью
ИЮЛЬСКИЕ РОСЫ
БУКЕТ РОЗРезультаты

Ответов 32

Яндекс.Погода

Курсы НБУ на сегодня

Яндекс.Метрика