НОРМА
 
До уваги платників податків!
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва повідомляє, що згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України, суб’єктам господарювання, фізичним особам підприємцям платникам єдиного податку, які здійснюють діяльність у сфері продажу технічно складних побутових товарів, передбачено обов’язкове застосування РРО.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній зміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Звертаємо увагу, що Постанова №231 набирає чинності з 07 травня 2017 року.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Спалата частини чистого прибутку
ДФС України повідомляє (лист ДФС від України 13.03.2017 №5061/6/99-99-15-02-02-15), що частина чистого прибутку (доходу), що сплачується до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, не є податковим платежем, тому сплата зобов'язання за ним не може бути здійснена за рахунок надміру сплачених по¬даткових зобов'язань з інших податків відповідно до процедури, передбаченої ст. 43 Податкового кодексу.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Психологічний і моральний аспекти корупції
Корупція – не просто соціальне, але і психологічне та моральне явище. Адже вона не існує поза людьми – їх поведінкою, діяльністю. Корупція – це спосіб мислення, який обумовлює спосіб життя.
У країнах, де корупція поширена значною мірою, корумповані відносини все більше витісняють правові, етичні відносини між людьми, корупція із соціальної аномалії поступово перетворюється в правило і виступає звичним способом вирішення життєвих проблем, стає нормою функціонування влади і способом життя значної частини суспільства. Найбільш небезпечним наслідком такого стану речей у суспільстві є те, що в результаті витіснення корумпованими відносинами правових та етичних відносин відбувається значний злам у суспільній психології – люди у своїй поведінці з самого початку психологічно вже налаштовані на протиправні способи вирішення питань.
У корупції знайшла відображення психологія конкретних індивідів. Буде чи не буде вчинено корупційне діяння, залежить від конкретної особистості. Підкреслюючи психологічне коріння корупційної поведінки, слід виходити з того, що особа, яка стає на шлях вчинення корупційних діянь, не є, так би мовити, скорумпованою від природи. Корумпованих рис поведінка особи набуває в процесі власної соціалізації. Отже, стане чи не стане особа корупціонером залежить не стільки від того, які традиції чи психологічні настанови вона увібрала в себе від народження, а від того, в якій суспільній атмосфері вона зросла, який психологічний клімат панував навколо неї, які вчинки визнавалися аморальними, а які з боку моралі заохочувались. Іншими словами, йдеться про суспільну свідомість, в якій фіксується надзвичайно багато аспектів суспільного життя, у тому числі відношення громадян до закону і їх реакція на корупцію.
Захист громадської свідомості від корупційного впливу є одним із стратегічних напрямів запобігання корупції, що включає збереження моральних цінностей та зростання суспільної свідомості. Для ефективної антикорупційної діяльності необхідна соціальна база, в якій уособлюється бажання значної частини суспільства протидіяти корупції. За відсутності такого психологічного настрою суспільства антикорупційна діяльність правоохоронних та інших державних структур приречена на поразку.
Існує декілька принципових положень, які потрібно приймати до уваги, аналізуючи проблему психології корупціонера. Під корупціонером слід розуміти не лише посадову особу, що отримує хабарі, а й особу що виконує управлінські функції у комерційній або іншій організації, що отримує незаконну винагороду, а також особу, що дає хабар (винагороду); виборець, що віддає свій голос за винагороду.


Борги треба віддавати
За звітними даними заборгованість із виплати заробітної плати працівникам Миколаївської області за станом на 01 квітня 2017 становила 92282,5 тис.грн. (збільшення загальної суми боргу протягом березня 2017 року на 1377,8 тис.грн., або на 1,5 відс.)
Найбільшими підприємствами - боржниками на цей час залишаються:
Державне підприємство "Суднобудівний завод ім. 61 коммунара" (м. Миколаїв)
(борг за станом на 01 квітня 2017 року – 49963,3 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 645 осіб);
Публічне акціонерне товариство "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" (м.Миколаїв) (борг за станом на 01 квітня 2017 року – 18695,5 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 1108 осіб);
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мостобудівельний загін №73" (м. Миколаїв)
(борг за станом на 01 квітня 2017 року – 4178,2 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 252 особи);
Філії дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" разом з філіями (Миколаївська область)
(борг за станом на 01 квітня 2017 року – 2243,6 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 614 осіб);
Публічне акціонерне товариство "Очаківський рибоконсервний комбінат" (м.Очаків)
(борг за станом на 01 квітня 2017 року – 2164,2 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 595 осіб);
Державне підприємство "Український радіотехнічний інститут" (УРТІ) (м. Миколаїв) (борг за станом на 01 квітня 2017 року – 1616,8 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 36 осіб);
Комунальне підприємство "Первомайський міськводоканал" (м. Первомайськ)
(борг за станом на 01 квітня 2017 року – 1616,7 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 218 осіб);
Державне Південне виробничо-технічне підприємство (м. Миколаїв) (борг за станом на 01 квітня 2017 року – 864,0 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 64 особи).
Дослідний завод інституту імпульсних процесів і технологій (м. Миколаїв)
(борг за станом на 01 квітня 2017 року – 691,6 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 18 осіб).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Асаба Дизайн Центр" (м. Миколаїв)
(борг за станом на 01 квітня 2017 року – 573,2 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 55 осіб).


Повернення надміру сплаченого зобов'язання
ДФС України повідомляє (лист ДФС України від 14.03.2017 №5087/6/99-99-15-03-02-15), що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному п. 200¹.5 ст. 200¹ Податкового кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника в установі банку.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Податок на доходи фізичних осіб Оподаткування дивідендів
ДФС України повідомляє (лист ДФС від України 20.03.2017 № 5453/6/99-99-13-02-03-15), що дохід у вигляді дивідендів, нарахований (виплачений) юридичною особою-платником податку на прибуток підприємств на користь фізичної особи, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % і військовим збором за ставкою 1,5 %. Крім того, відповідно до пп. 170.5.3 п. 170.5 ст. 170 Податкового кодексу дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з пп. 153.3.7 п. 153.3 ст. 153 Кодексу, для цілей оподаткування при¬рівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


ЩИРА ПОДЯКА ЗА ПАСХАЛЬНІ КУЛІЧІ
16 квітня 2017 року все православне людство відзначало найбільше християнське свято – ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ.
Це величніше православне свято наш український народ зустрічає у прагненні до миру, милосердя, співчуття, любові до ближніх.
У відділенні Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) вже стало традицією вшановувати цього дня одиноких громадян, які знаходяться на соціальному обслуговуванні у відділенні організації надання адресної допомоги. 172 одиноких громадян цього дня отримали пасхальні кулічі, які на благодійній основі надали наші благодійники:
-ТОВ «Лакомка» (директор Бут О.М.);
- КП «Жовтневий хліб» (директор Сердюк Н.А.);
- КП «Жовтневі ласощі» (директор Клюєва В.К.).
Ваша робота непроста, але надзвичайно важлива для нашого суспільства. Щодня, щогодини Ви зігріваєте своїм душевним теплом і щирою добротою самотніх людей похилого віку та інвалідів.


Податок на прибуток підприємств Безнадійна дебіторська заборгованість
ДФС України повідомляє (лист ДФС України від 09.03.2017 №4676/6/99-99-15-02-02-15), що достатньою умовою для визнання заборгованості безнадійною відповідно до вимог пп. «з» пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу є наявність постанови господарського суду про визнання боржника банкрутом, прийнятої у судовому засіданні за участю сторін, або припинення юридичної особи, що підтверджується записом у Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Крім того, відповідно до пп. 139.2.2 п. 139.2 ст. 139 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму списаної дебіторської заборгованості (у тому числі за рахунок створеного резерву сумнівних боргів), яка відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу.
Отже, фінансовий результат до оподаткування зменшуватиметься на суму списаної дебіторської заборгованості (у тому числі за рахунок створеного резерву сумнівних боргів), яка відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, після отримання документів, що підтверджують відповідність дебіторської заборгованості ознакам, визначеним пп. «з» цього підпункту.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Новий строк подання заяви для неприбуткових організацій
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області повідомляє, що постановою КМУ від 29.03.2017 №195 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №440» внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та орга¬нізацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440.
Зокрема, передбачено, що зареєстровані установи та організації (новостворені), які подали в установленому порядку документи для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації та які за результатами розгляду таких документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, вва¬жаються для цілей оподаткування неприбутковими організаціями з дня їх державної реєстрації. Крім того, збільшено терміни з 10 до 30 днів для подання контролюючому органу реєстраційної заяви та копій доку¬ментів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організа¬ції або внесення змін до її установчих документів, у тому числі установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Податок на додану вартість Відшкодування ПДВ
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області повідомляє, що з 01.04.2017 набрала чинності постанова КМУ від 29.03.2017 №189 «Деякі питання бюджетного відшкодування податку на додану вартість», якою затверджено розподіл сум бюджетного відшкодування ПДВ між Тимчасовим реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, поданих до 01.02.2016, за якими станом на 01.01.2017 суми податку не відшко¬довані з бюджету, та Реєстром заяв про повернення суми бюджетного від¬шкодування ПДВ. Передбачено, що місячний обсяг бюджетного відшкодування за Тимчасовим реєстром не може перевищувати 2,8 % суми бюджетного відшкодування за попередній календарний місяць за Реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Акцизний податок. Товари, що неважаються підакцизними
ДФС України повідомляє (лист від 14.03.2017 № 5094/6/99-99-15-03-03-15), що до товарів (продукції), які включені до пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодек¬су (тобто до підакцизних товарів (продукції)), не належить стиснений природний газ (метан), який класифікується за кодом 2711 21 00 00 згід¬но з УКТ ЗЕД.
Оскільки стиснений природний газ (метан), який класифікується за зазначеним кодом, не підпадає під визначення пального у розумінні пп. 14.1.141¹ п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, за¬значений товар (продукція) не є пальним.
.ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Роз’яснює фахівець
12.04.2017 року у відділенні денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулася зустріч із головним спеціалістом по призначенню, перерахунку та виплаті пенсій пенсійного відділу № 2 Інгульського об’єднаного управління пенсійного фонду України в м.Миколаєві Оксаною Яновською.
Оксана Валентинівна ознайомила присутніх зі змінами в пенсійному законодавстві, які відбулися з початку 2017 року в зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму та пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, а також навела конкретні приклади підвищення пенсійних виплат по кожній категорії пенсіонерів. Цікавили присутніх питання - чи буде підвищуватись пенсійний вік, які документи необхідно надати для перерахунку пенсії, а також чи будуть братись до уваги п’ять років роботи до 2000 року для призначення пенсії чи перерахунку, та інші питання, на які було надано конкретні відповіді.
На кожній з таких зустрічей підопічні відділення денного перебування дізнаються щось нове для себе та своєї родини, отримують нові знання, відповіді на питання які їх хвилювали.


Писанка мальована - з любов’ю подарована
Всі віряни східного християнського православ’я скоро відзначатимуть свято Пасхи, світле Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення заповітної мрії людства – подолання смерті та відродження життя.
Людство зібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї.
Основними символами до пасхального столу вважаються розмальовані писанки та паски, що готують господині до свята. Щоб згадати призабуті звичаї, відвідувачі відділення денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради зібралися 13 квітня о 12-оо год. у приміщенні бібліотеки-філіалу № 18 для дорослих. Радо зустріли підопічних представники закладу та запросили на майстер-клас по розпису святкових писанок, а творчу зустріч провели представники бібліотеки-філіалу № 5 для дорослих - Григорцева Н.В. та Мирян Н.В.
Талановита майстриня Мирян Н.В. підготувала цікаву інформацію про писанки, розповіла та продемонструвала послідовність виконання техніки розпису пасхальних крашанок. На кожному столі було підготовлене приладдя для оздоблення: варене яйце, писачок, свічка, олівці, зразки малюнків для розпису. Всі присутні уважно слухали настанови майстрині і з завзятістю прийнялися оздоблювати писанки. Тут відчувалася справжня творча атмосфера, радісне піднесення та усмішки.Час пролетів швидко і розмальовані яєчка майстриня занурює у різнокольорові харчові фарби.


«День охорони праці в Миколаєві в 2017 році»
28 квітня в Україні відзначається Всесвітній День охорони праці, який за рекомендацією Міжнародної організації праці у 2017 році відзначатиметься під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
Свою діяльність у 2017 році Міжнародна організація праці спрямувала на підвищення інформованості про фактичну наявність і наслідки нещасних випадків і хвороб, пов’язаних з виробництвом. Оскільки ці данні мають важливе значення для профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.
Аналіз стану виробничого травматизму за 2016 рік не дає нам право на спокій, заставляє зробити висновок, що зроблено далеко не все в цьому напрямку. Протягом минулого року на підприємствах, установах та організаціях м. Миколаєва сталося 53 випадки травматизму, пов'язаних з виробництвом, більшість з яких - з організаційних причин (порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, особиста необережність та порушення правил безпеки).
Життя та здоров’я людини – це найбільша цінність. Незважаючи на будь-які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.


Податок на доходи фізичних осіб Компенсація вартості житла
ДФС України повідомляє (лист від 09.03.2017 №4770/6/99-99-13-02-03-15), що до загального місячного (річного) оподатковува¬ного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст.165 Податкового кодексу) у вигляді вартості використання житла, ін¬ших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцеві, наданих плат¬никові податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконан¬ням платником податку трудової функції відповід¬но до трудового договору (контракту) чи передба¬чено нормами колективного договору або відпо¬відно до закону в установлених ними межах.
ДПІ в Інгульському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області


Новостей: 1178 (Страниц: 79, Новостей на странице: 15)
[ 2 ]
партнеры...


меню...
Новости
Калейдоскоп
Киноафиша
Гороскоп
Объявления
Кроссворды
Телепрограмма
Последние коментарии новостей...
· 1: игорь
· 2: гарик
· 3: юрий
· 4: Тамара
Новостные разделы...
· гос.службы
· разное
Опросы...
Какой рассказ вам больше понравился

КАМЕНЬ ПРЕТКНОВЕНИЯ
"Давным-давно"
БЫВШАЯ СОЛИСТКА ЧЕБОКСАРОВА
Любить замужнюю
Кружево
ИНТУИЦИЯ - ПРОРЫВ В ПАРАЛЛЕЛЬНЫЙ МИР!
АВАНТЮРИСТКА
НАЙТИ И ОБЕЗВРЕДИТЬ
НЕ ПРОСИ ВЕЧНОЙ ЛЮБВИ
Новогодняя история
Ax, кабы на цветы - да не морозы...(Ольга Карагач)
Испытание верностью
Забытый плен, или роман с тенью
ИЮЛЬСКИЕ РОСЫ
БУКЕТ РОЗРезультаты

Ответов 32

Яндекс.Погода

Курсы НБУ на сегодня

Яндекс.Метрика